Yeni üye  |  Giriş  

Soruloji.com Gizlilik Prensiplerimiz

 1. Kişisel bilgileriniz Soruloji.com için büyük önem taşır.

  • Bu veri koruma koşulları Soruloji.com kişisel bilgilerinizi nasıl kullanıldığını göstermeyi amaçlamaktadır.
  • Soruloji.com kişisel bilgilerinizi sadece, internet hizmetlerini verebilmek için kullanır.
  • Soruloji.com kişisel bilgilerinizi hiç bir zaman reklam veya pazarlama amaçlı olarak üçüncü şahısların bilgisine sunmayacak veya bunları bir biçimde üçüncü şahıslara vermeyecektir.
  • Mesleki durumunuzla ilgili birkaç genel bilgi dışında, Soruloji.com’e tarafınızca girilmiş olan kişisel bilgilerinizden hangilerinin diğer Soruloji.com üyeleri tarafından görülebilmesi gerektiğine kendiniz karar verirsiniz.
  • Soruloji.com üyesi olmayan kişiler size ait kişisel bilgileri sadece, sizin izin vermeniz durumunda ve izin verdiğiniz kadarıyla görebilirler.
 2. Soruloji.com, hizmetlerinin işlevini yerine getirebilmesi için Soruloji.com kaydınız sırasında belli kişisel bilgilerinizi  almak ve bunları işlemek zorunadır.

  Kullanıcı adınızın ve şifrenizin Soruloji.com üyeleri tarafından görülmesi hiçbir şekilde ve hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Soruloji.com bu bilgileri kesinlikle üçüncü şahıslara vermeyecek ve/veya üçüncü şahısların bunlardan bir biçimde bilgi sahibi olmasına izin vermeyecektir.
  • İş e-posta adresi
  • İş telefon numarası
  • Doğum tarihi
  ise Soruloji.com üyesi tarafından görülüp görülmeyeceğine kendiniz karar verebilirsiniz:
  Kayıt bilgilerinin yanı sıra kendi isteğinizle, diğer Soruloji.com üyelerine sizi daha iyi tanıma ve böylece sizi uygun iş arkadaşı olarak seçme olanağını verecek ek bilgiler de verebilirsiniz. Örneğin; eğitiminiz, daha önce çalışmış olduğunuz şirketler, hobileriniz, aradığınız profesyonel uzmanlıklar veya sunduğunuz profesyonel uzmanlıklar. Sisteme girdiğiniz ek bilgiler, eğer sizin tarafınızdan engellenmemiş ise, tüm diğer Soruloji.com üyeleri için görülebilir olacaktır. Girdiğiniz bu ek bilgilerin başka bir Soruloji.com üyesi tarafından görülüp görülmeyeceğine de ayrıca siz karar verebilirsiniz.
  Tüm Soruloji.com üyeleri profilinizi ve ayarlarınız bağlı olarak tüm diğer Soruloji.com üyeleri için görüşe açık hale getirilmiş olan ek bilgilerinizi de görebilirler.
  Size arkadaşlık isteğinde bulunan Soruloji.com üyeleri, profilinizdeki bağlantı isteği listesine kaydedilir. Bu bağlantıyı onayladığınız taktirde, talebi yapan Soruloji.com üyesi, "Bağlantılarım" olarak adlandırılan grubun bir üyesidir. Diğer Soruloji.com üyeleri daima ve sadece onaylı bağlantılarınızı görebilirler.
  Profilinizin içerdiği bilgiler Soruloji.com’e üye olmayanlar tarafından da sizin izin verdiğiniz oranda görülebilir ve internette arama motorları üzerinden ulaşılabilinir. Ancak buna, e-posta adresleri veya telefon numaraları gibi kişisel bilgileriniz dahil değildir.
  Soruloji.com ‘da  her grubun bir veya daha fazla moderatörü vardır. Moderatör, grubunun herkese açık mı veya sadece belli bir çevre tarafından mı erişilebilir olacağına ve söz konusu grupta kimin okuma ve/veya yazma hakkına sahip olacağına karar verir.
  Soruloji.com ‘te bir grup "herkese açık" olarak işaretlenmişse ve moderatör gruba erişimi sınırlamamışsa, Soruloji.com üyeleri tarafından gruplara girilen her türlü bilgi tüm Soruloji.com üyeleri tarafından okunabilir ve bu bilgiler internette dolaşan herkesin erişimine açık olabilecektir..
 3. Soruloji.com üyesi olarak diğer kişileri Soruloji.com üyeliğine davet edebilirsiniz.

  Soruloji.com, burada elde edilen kişisel bilgileri sadece davet için kullanacak ve bunları başka amaçlar için değerlendirmeyecektir.
  Lütfen, bir davetiye gönderdiğinizde davetiye alıcısının bilgilerizi görebileceğine dikkat ediniz:
 4. Soruloji.com, tüm Soruloji.com üyelerine düzenli olarak bültenler ve haftalık durum e-posta gönderir.

  (aşağıda genel olarak "Bülten" olarak adlandırılacaktır)

  Bu bültenler size, diğerlerinin yanı sıra Soruloji.com’deki yeni gelişmeler konusunda bilgiler verir ve size geçmiş hafta ile ilgili belli kişisel istatistikleri gönderir .
 5. Web sitelerine yapılan tüm ziyaretlerin erişim bilgileri, Server-Log olarak adlandırılan bir dosyaya kaydedilir.

  Kaydedilen bilgiler aşağıda belirtilen yapıdadır;
  • IP adresiniz; Remote Host (Sayfayı çağıran bilgisayarın adı ve IP adresi); Saat; Durum; Aktarılan veri miktarı; Sizin yönlendirildiğiniz internet sayfası (Referrer);
 6. Soruloji.com bu kayıtları kişiliğinizle ilgili bir bağlantı veya bilgi olmaksızın istatistik değerlendirmeler için kullanır.

  • Soruloji.com böylece hangi günlerde ve hangi saatlerde daha çok ziyaret edildiğini, kayıt dosyaları vasıtsıyla muhtemel hataları, örneğin hatalı bağlantıları veya program hatalarını, algılayabilir.
   Soruloji.com, kayıt dosyalarını sonradan, haklarında belli gerçekler nedeniyle Soruloji.com Web sitelerini ve/veya Soruloji.com hizmetlerini yasalara ve sözleşmeye aykırı olarak kullandıkları şüphesinin oluşmuş olduğu Soruloji.com üyelerinin bilinen son IP adresi üzerinden kontrol etme hakkını saklı tutar. Bu, hem Soruloji.com üyelerinin korunmasına, hem de Soruloji.com üye bilgilerinin ve Soruloji.com hizmetlerinin güvenliğine hizmet eder.
 7. Bize ulaşın

  Eğer gizlilik prensiplerimiz hakkında görüş ve düşünlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz, lütfen bize yazın (gizlilik@soruloji.com) yada iletişim kurun:

  Turks.Net Elektronik Yayıncılık A.Ş.
  Bilgi: Gizlilik Politikamız Hakkında
  1. Cadde, 5. Sokak
  34000, İstanbul

Turks.Net A.Ş. © 2008  Görüşleriniz bizim için çok önemli!
Soru Sor | Anasayfa | S.S.S. | Gizlilik Politikası | Kullanıcı Sözleşmesi | Telif Hakkı Politikası